стрілка навігації     стрілка навігації     стрілка навігації  Гранатовий соус Наршараб

Гранатовий соус Наршараб

Гранатовий соус Наршараб
автор рецепта Автор: Люба
кухня Кухня: АзербайджанськаГранатовий соус Наршараб цілком можна приготувати вдома. Добавка пікантного густого соусу Наршараб до страв з м'яса, птиці, риби і салатів подарує їм нові відтінки смаку, від яких ми вже не зможемо відмовитися.

Вам знадобиться:

  • кілька гранатів
  • цукор, коріандр, базилік, кориця, мелений перець і сіль - за смаком

Спосіб приготування:
Очищаємо гранати, виймаємо зерна.

Кладемо зерна в каструлю, ставимо її на невеликий вогонь і починаємо за допомогою дерев'яного товкача тиснути і перемішувати (дерев'яною ложкою) зерна граната.

Робимо це до тих пір, поки не побачимо, що зерна побіліли.

Тоді викладаємо вміст каструлі в друшляк або сито, під яке підставляємо миску або каструлю, куди буде зливатися сік. І продовжуємо тиснути і перемішувати зерна. Щоб вичавити весь сік до краплі, можна придушити цю масу рукою (в гумовій рукавичці).

Вичавлений сік ставимо в каструлі знову на вогонь, чекаємо закипання. Після чого переводимо на малий вогонь і чекаємо, поки випарується мінімум п'ята частина рідини.

Але не просто чекаємо, а постійно помішувати, щоб сік не пригорів.

Соус готовий, коли консистенція його стала подібна рідкуватій сметані. Вимикаємо вогонь, додаємо по смаку прянощі і цукор. Деякі вважають за краще додавати тільки сіль.

Для точного розрахунку: з 1 кг очищених гранатових зерен виходить в середньому 250-300 мл гранатового соусу. Зберігати соус краще в холодильнику.

Можна приготувати соус Наршараб спрощеним способом. Для цього варіанту нам знадобиться натуральний гранатовий сік і спеції - за своїм смаком.

Наливаємо сік в каструлю, ставимо на огонь. Після закипання переводимо на малий вогонь і близько години випаровуємо сік, часто помішуючи.

Коли соус досягне необхідної консистенції, додаємо прянощі і вимикаємо. Розливаємо по банках.
Смачного!Додати коментар:

Текст: